Post Tagged with: "Receta me fasule"

Fasule me perime

Fasule me perime

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Kur jashte eshte ftohte, e vetmja gje qe dua eshte nje pjate e ngrohte me fasule shoqeruar me buke te thekur, turshi dhe djath te bardhe. Dhe kur kete pjate e konsumon pa bere naze […]

View Recipe

 
Fasule me mish të thatë

Fasule me mish të thatë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Besoj se nuk ka familje shqiptare qe te mos gatuaj fasulet te pakten 1 here ne 10 dite apo 2 jave, sidomos tani ne dimer. Ne po ju sjellim nje tjeter variant te fasuleve me mish […]

View Recipe

 
Salcë me fasule të kuqe

Salcë me fasule të kuqe

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Salca me fasule te kuqe, eshte nje salce tipike e Kuzhines meksikane e cila shoqeron fare mire Patatinat tortilla, por edhe Krahet ose kofshat e pules te skuqura. Shplajme shume mire fasulet e kuqe nen […]

View Recipe

 
Supe me bishtajore

Supe me bishtajore

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë + 1 natë qëndrimi në ujë të ftohtë

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me bishtajore, eshte nje pjate e pare shume e thjesht per tu pregatitur dhe me vlera te larta ushqyese. Mund te konsumohet e nxehte ne ditet e ftohta te dimrit, apo ne temperature ambjenti […]

View Recipe

 
Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Fasule në salcë pikante me mish të grirë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese do te pyesnim shqiptaret se cila eshte pjata e tyre e preferuar ne dimer, shumica me siguri do te thoshte: fasulet. Per kete arsye, ne po ju japim nje ide te re per menyren […]

View Recipe