Post Tagged with: "Receta me fileto pule"

Pite e mbushur me fileto pule

Pite e mbushur me fileto pule

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: shume e thjeshte

Nese deshironi nje vakt te shijshem, por nuk keni shume deshire te gatuani, pitet e mbushura jane pikerisht ato qe ju duhen! Mund ta mbushni brenda me çfare te deshironi, por e rendesishme eshte te […]

View Recipe

 
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze

Supë krem me pulë dhe të verdhë veze

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Kjo eshte nje nga supat krem me te mira qe kam provuar ndonjehere! E shijshme, e ushqyeshme si per te rritur ashtu dhe femije dhe mjaft e tretshme per organizmin. Ne nje tenxhere te thelle, […]

View Recipe

 
Fileto pule me pesto fara kungulli

Fileto pule me pesto fara kungulli

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Pregatisim salcen me te cilen do te marinojme pulen: ne nje ene perziejme vajin e ullirit me lengun e limonit, hudhren, lekuren e limonave dhe erezat (kujdes me kripen pasi mix i erezave per pule […]

View Recipe

 
Kubik pule kremozë me djath filadelfia

Kubik pule kremozë me djath filadelfia

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje recete kremoze dhe e shijshme, e cila bashkon dy shije delikate: mishin e bardhe te pules me kremin e djathit filadelfia! Lajme gjoksin e pules nen uje te ftohte te rrjedhshem dhe e presim […]

View Recipe

 
Tavë me pulë dhe perime

Tavë me pulë dhe perime

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Doni te pregatisni nje recete super te thjeshte ne vetem 1 ore? Te pjekur ne furre dhe jo te skuqur? Ja sesi: Parangrohim furren ne 200C. Ne nje qese plastike hedhim miellin, kripe, rigoni dhe piper […]

View Recipe