Post Tagged with: "Receta me fruta pylli"

Krem maskarpone me fruta pylli

Krem maskarpone me fruta pylli

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 0 minuta + 2-3 orë koha e qëndrimit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Kremi maskarpone i shoqeruar nga frutat e pyllit, eshte nje embelsire me luge shume e fresket dhe me perberes te thjeshte, ideal per tu shijuar ne nje dite te nxehte. Rrahim me pirun ne nje […]

View Recipe

 
Krostatë me fruta pylli

Krostatë me fruta pylli

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: mesatare

Krostata me fruta pylli eshte nje embelsire shume e shijshme dhe teper elegante ne paraqitje e cila kombinon shijen delikate te frutave te pyllit, me ate te kremit te pasticerise dhe brumit te shkrifet. Koha […]

View Recipe

 
Tiramisù me fruta pylli

Tiramisù me fruta pylli

Author:

Posted: 2 Janar, 2011

Tiramisù-ja me fruta pylli eshte nje version shume origjinal i asaj klasikes dhe e pershtatshme per femijet duke qene se nuk permban kafe apo pije te tjera alkoolike. Perberesit per 8 persona Per salcen me […]

Read More