Post Tagged with: "Receta me ftonj"

Gliko ftoi

Gliko ftoi

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

A e dini qe glikot e para jane bere me ftonj? Kjo per shkak te permbajtjes se larte te pektines ne kete frut, e cila lejon lengun te trashet. Vendosim ne nje tenxhere ujin me […]

View Recipe

 
Reçel ftoi

Reçel ftoi

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Reçeli i ftoit eshte nje konserve me shije paksa te tharte, por me nje arome shume te kendeshme e cila te kujton trendafilin. Ftoi eshte nje frut i cili rritet veçanerisht ne vendet mesdhetare dhe mund […]

View Recipe