Post Tagged with: "Receta me gjizë"

Gjizë e bërë në shtëpi

Gjizë e bërë në shtëpi

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Gjiza eshte nje produkt bulmeti shume i thjesht per tu realizuar ne shtepi, dhe ne varesi te cilesise dhe freskise se qumeshtit, cilesia e saj mund te jete nga me superioret. Vendosim qumeshtin ne nje […]

View Recipe

 
Qofte me gjizë dhe lulelakër

Qofte me gjizë dhe lulelakër

Koha e gatimit: 40 minuta + 30 minuta koha e pushimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Sot po ju paraqesim nje recete te shijshme, pak kalorike, dhe mbi te gjitha qe mund t’ia servirni edhe femijeve tuaj duke “maskuar” perimet qe gjenden ne brendesi. Ziejme ne uje me kripe per 15-20 […]

View Recipe

 

Fërgesë Tirane me speca dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Fergese ne shqip do te thote dicka e skuqur, por faktikisht kjo recete konsiston ne nje salce te trashe te lyer mbi buken e thekur apo sherbyer si garniture per pjata te dyta mishi. Mund te […]

View Recipe

 
Kaneloni me gjizë dhe spinaq

Kaneloni me gjizë dhe spinaq

Author:

Posted: 11 Shtator, 2010

Kanelonit me gjize dhe spinaq perfaqsojne nje pjate te pare tipike shtepiake te tradites italiane, e cila gatuhet mbi te gjitha diten e djele kur e gjithe familja mblidhet prane tryezes. Per 8 Kaneloni per […]

Read More

 
Speca të mbushura me gjizë

Speca të mbushura me gjizë

Author:

Posted: 4 Korrik, 2010

Duke qene se jemi ne vere, dhe kjo eshte periudha me e mire per te blere speca te fresketa ne merkate, sot po iu propozojme nje recete shume te shijshme: specat e mbushura me gjize. […]

Read More