Post Tagged with: "Receta me hudhra"

Salcë Aioli me hudhra

Salcë Aioli me hudhra

Veshtiresia: e thjeshtë

Salca Aioli’, eshte nje salce shume e ngjashme me majonezen, por ne ndryshim nga kjo e fundit ka nje shije me te forte te cilen ia japin thelpinjt e hudhres te grire ne te. Rekomandohet […]

View Recipe

 
Krem me hudhra të freskëta

Krem me hudhra të freskëta

Author:

Posted: 14 Maj, 2010

Sot kam zgjedhur nje recete sa te vecante, aq edhe ndjellese, megjithesi perberesi kryesor eshte hudhra dhe dikush mund te mendoj: Hudhra??? Pikerisht keshtu… Eshte e pamundur t’i rezistosh cdo gjeje te fresket qe sheh […]

Read More

 
Bukë me hudhra

Bukë me hudhra

Author:

Posted: 16 Prill, 2010

Buka me hudhra eshte nje recete tradicionale amerikane, shume e thjeshte per tu pregatitur dhe teper e shijshme sidomos per te shoqeruar supen, sallaten apo perimet ne zgare. Perberesit per 1 buke me hudhra 1bagete […]

Read More