Post Tagged with: "Receta me kafe"

Rolè me arra dhe krem kafe

Rolè me arra dhe krem kafe

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta e kesaj embelsire eshte relativisht e thjesht per tu realizuar dhe rezultati do te jete teper i shijshem e skenografik. Mund te sherbeje per te mbyllur per shembull menúne e nje darke mes miqsh […]

View Recipe

 
Kafe Bonbon

Kafe Bonbon

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receten qe po ju paraqesim me poshte, provoni ta servirni edhe ne vend te embelsires, pervecse si pije me baze kafen. Hedhim ne fillim qumeshtin e kondesuar ne gota te vogla qelqi dhe shtojme dalengadale […]

View Recipe

 
Kafe e ftohtë

Kafe e ftohtë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Ne keto dite te nxehta qe po afrojne, çfare mund te na shijoj me mire ne mengjes sesa nje filxhan kafe e ftohte, zbukuruar mbase me pak pana per embelsira? Receta qe po ju paraqesim […]

View Recipe

 
Kafen e pregatisni me: (?) Rezultatet e sondazhit

Kafen e pregatisni me: (?) Rezultatet e sondazhit

Author:

Posted: 11 Nëntor, 2011

Nga sondazhi mbi menyren sesi e pregatisim kafen, kemi nje fituese: Kafen e vjeter dhe tradicionale turke! Ky rezultat ishte pak a shume i pritshem, duke qene se shqiptaret jane nje popull qe i ruan […]

Read More

 
Granitë me kafe

Granitë me kafe

Author:

Posted: 1 Korrik, 2010

Granita eshte nje alternative shume e fresket dhe origjinale e akullores me origjine siciliane e perbere nga uje, sheqer dhe limon (granita me limon). Ne po iu japim receten e granita-s me kafe, teper e […]

Read More