Post Tagged with: "Receta me krem pastiçerie"

Tarta me fruta

Tarta me fruta

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta me fruta eshte nje embelsire klasike e perbere nga baza (brum i shkrifet), krem pastiçerie dhe fruta te fresketa te stines. Pregatisim fillimisht kremin e pastiçerise sipas recetes qe e gjeni ketu. Kur te […]

View Recipe

 
Krem pastiçerie i lehtë (pa vezë)

Krem pastiçerie i lehtë (pa vezë)

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Edhe pse po mundoheni te kontrolloni kalorite qe konsumoni ne dite, kjo nuk do te thote qe te hiqni dore nga nje cope embelsire… aq me mire nese e pregatitur me krem pastiçerie. Pse? Sepse […]

View Recipe

 
Tortë mimoza

Tortë mimoza

Sherbehet per: 8-10 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e vështirë

Torta mimoza eshte nje nga embelsirat me te pregatitura per 8 marsin, festen e nenes. E merr kete emer pikerisht sepse eshte e zbukuruar me copeza pandispanje te cilat te kujtojne lulen simbol te kesaj […]

View Recipe

 
Tortë me nutela dhe çokollatë të bardhë

Tortë me nutela dhe çokollatë të bardhë

Author:

Posted: 2 Mars, 2014

Per te gjithe adhuruesit e nuteles, po ju paraqesim receten e nje torte me te vertete te shijshme e cila sapo te pregatitet, nuk do rezistoje gjate ne kuzhinen tuaj!Pregatisim kremin e pastiçerise sipas recetes […]

Read More

 
Zupa anglez

Zupa anglez

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Zupi anglez eshte nje embelsire me luge teper antike e cila shfaqet per here te pare ne Itali rreth shekullit XIX. Megjithese origjina e tij nuk dihet egzaktesisht, emri na sugjeron qe rrenjet i ka […]

View Recipe