Post Tagged with: "Receta me kungull të njomë"

Cordon bleu me kungulleshka

Cordon bleu me kungulleshka

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese thua kungulleshka, menjehere te vijne ne mendje me dhjetra receta te thjeshta te pregatitura me kete perim delikat ne shije. Shtojini edhe kete me poshte: Ndajme ne menyre gjatesore kungulleshkat ne dy pjese te […]

View Recipe

 
Byrek me kungull

Byrek me kungull

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: mesatare

Byreku eshte nje nga gatimet tradicionale me te njohura te kuzhines Shqiptare, i servirur ne pothuajse çdo rast. Receta me kungull qe po ju paraqesim me poshte, mund te sherbehet si e embel (duke i […]

View Recipe

 
Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Rolè me kungulleshka dhe patëllxhan të pjekur

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

E kishit menduar ndonjehere qe me patellxhanet dhe kungulleshkat mund te realizoheshin antipasta vertete te shijshme? Jane teper te thjeshta ne pregatitje, dhe gjeja me e mire: mund ti gatuani 1 dite perpara dhe ti […]

View Recipe

 
Kungulleshka tringjyrëshe

Kungulleshka tringjyrëshe

Koha e gatimit: 7 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Nje antipaste shumengjyreshe per te gjithe ata qe nuk duan te heqin dore nga linjat, pervecse te shijojne ushqimin e mire ne festat e fundvitit. Presim si fillim kungulleshkat ne feta te trasha rreth 2cm. […]

View Recipe

 
Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta tatin, tradicionalisht i referohet nje lloj torte me molle ku keto te fundit bashkohen me sheqerin e gjalpin dhe korja e tortes ndodhet ne siperfaqe te saj, e jo poshte si zakonisht. Per kete […]

View Recipe