Post Tagged with: "Receta me lajthi"

Krem Nutela e bërë në shtëpi

Krem Nutela e bërë në shtëpi

Veshtiresia: e thjeshtë

:sq–>Nese edhe ju (ashtu si une) nuk e çoni me shume se nje jave kavanozin e Nuteles, atehere jeni duke lexuar receten e duhur! Kombinimi i lajthive te pjekura me çokollaten e zeze te nje […]

View Recipe

 
Tortë me lajthi dhe krem pana

Tortë me lajthi dhe krem pana

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta + 15 minuta koha e pushimit të tortës

Veshtiresia: mesatare

Provoni t’ja servirni miqeve tuaj kete torte si pjate te fundit pas nje menù-je me baze mishi. Ne nje tigan qe nuk ngjit, pjekim ne zjarr mesatar lajthite e qeruara  per rreth 2 minuta duke […]

View Recipe

 
Puthje çokollate

Puthje çokollate

Koha e gatimit: 5 minuta + 1-2 orë koha e qëndrimit të çokollatave në frigorifer + 2 orë koha e ftohjes së çokollatave

Veshtiresia: e thjeshtë

Puthjet e çokollates, jane çokollata shume te vogla te perbera nga kremi i çokollates me lajthi, bashkuar me lajthi te pjekura te ndara ne copeza dhe zhytur me pas ne çokollate te zeze te shkrire. […]

View Recipe