Post Tagged with: "Receta me luleshtrydhe"

Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe

Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Veshtiresia: e thjeshte

Kremi brulè eshte vleresuar gjithmone si nje recete e thjeshte, por e rafinuar. Ne momentin qe e shoqerojme me salcen e luleshtrydheve, shnderrohet ne nje delikatese tipike verore! Pregatisim kremin brulè duke rrahur ne nje […]

View Recipe

 
Limonatë me luleshtrydhe

Limonatë me luleshtrydhe

Limonata me luleshtrydhe eshte nje menyre shume e mire dhe e shendetshme per te shuar etjen ne ditet e nxehta te veres! Per nje variant pak ndryshe, mund te zevendesojme sheqerin me mjalte apo edhe […]

View Recipe

 
Kupa me luleshtrydhe dhe kek të shkrifët

Kupa me luleshtrydhe dhe kek të shkrifët

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 10 minuta + koha e marinimt të luleshtrydheve

Veshtiresia: mesatare

Kupat me luleshtrydhe dhe kek te shkrifet, jane nje embelsire shume e shijshme dhe e lehte tipike te kuzhines Amerikane. Le te shfrytezojme edhe per pak kohe kete periudhe kur luleshtrydhet jane te kuqe dhe […]

View Recipe

 
Kek me luleshtrydhe (La puffragola)

Kek me luleshtrydhe (La puffragola)

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Cili nga ne nuk e mban mend filmin vizatimor i Puffi qe i shihnim ne vitet ’95 e me tej? Dhe kush prej nesh nuk eshte ulur qofte edhe nje here te vetme ta rishohe […]

View Recipe

 
Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Luleshtrydhet jane nje nga frutat qe i pershtaten mrekullisht te gjitha gatimeve, si ato te kripura ashtu dhe te embla. Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte elementare, dhe mund ta servirim si ne […]

View Recipe