Post Tagged with: "Receta me mëlçi"

Patè mëlçie pule me marsala

Patè mëlçie pule me marsala

Author:

Posted: 8 Dhjetor, 2010

Patè-ja e melcise eshte nje pjate delikate dhe shume e vjeter e kuzhines se famshme franceze. Ne France quhet patè de foie gras (patè me melci te dhjamur) dhe pregatitet kryesisht me melcine e pates […]

Read More

 
Tavë dhèu Tiranëse

Tavë dhèu Tiranëse

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte tradicionale e kuzhines shqiptare e gatuar ne cdo ane te Shqiperise, por mbi te gjitha ne Tirane dhe rrethinat e saj. Tradicionalisht gatuhet dhe sherbehet ne tava […]

View Recipe