Post Tagged with: "Mussel recipes"

Paella Valenciane

Paella Valenciane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Origjina e Paellas, daton qe nga popujt e lashte te fshatrave te Valencias ne Spanje. Kur vinte ora e drekes, fshataret sillnin cdo gje qe kishin ne shtepi: oriz, mish, perime te ndryshme, dhe kur […]

View Recipe

 
Midhje me vere te bardhe

Midhje me vere te bardhe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta qe po ju paraqesim me poshte per te gatuar midhjet, eshte nje nga me te thjeshtat qe egziston me kete lloj molusku. I pershtatet ne perfeksion stines se veres, per te hapur nje menu […]

View Recipe

 

Makarona spageti të gustatorit

Author:

Posted: 31 Tetor, 2010

Kete recete mund ta shijoni mjaft mire ne nje dite festive per shkak te kostos pak te larte qe ka, por vertete qe ja vlen! Pervec se do te beni nje figure fantastike, miqte tuaj […]

Read More

 
Rizoto me fruta deti

Rizoto me fruta deti

Author:

Posted: 26 Shtator, 2010

Rizoto me fruta deti eshte nje pjate tipike italiane, e perhapur gjeresisht edhe ne restorantet e vendit tone.  Mund te shijohet si ne stinen e veres ashtu dhe ne ate te dimrit, sidomos ne raste […]

Read More