Post Tagged with: "Receta me mish derri"

Rolè derri klasike me patate

Rolè derri klasike me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 20 minuta + 15 minuta koha e pushimit të rolèsë

Veshtiresia: mesatare

Rolèja e derrit me patate, eshte nje pjate e dyte klasike e cila serviret si ne raste festash, ashtu dhe kur keni miq per darke dhe doni te pregatisni diçka ndryshe nga e zakonshmja. Vendosim […]

View Recipe

 
Paella Valenciane

Paella Valenciane

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 25 minuta

Veshtiresia: mesatare

Origjina e Paellas, daton qe nga popujt e lashte te fshatrave te Valencias ne Spanje. Kur vinte ora e drekes, fshataret sillnin cdo gje qe kishin ne shtepi: oriz, mish, perime te ndryshme, dhe kur […]

View Recipe

 
Fileto derri me patëllxhan

Fileto derri me patëllxhan

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 15 minuta

Veshtiresia: mesatare

Fileto e derrit me patellxhan, eshte nje pjate e dyte me nje shije mjaft te veçante, duke qene se ky lloj mishi dhe patellxhanet kombinohen ne menyre perfekte midis tyre. Qerojme thelpinjt e hudhrave dhe […]

View Recipe

 
Fileto derri alla Strogonoff

Fileto derri alla Strogonoff

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate kaq e veçante dhe e shijshme, eshte nje recete tipike e kuzhines ruse e krijuar nga nje mjek, emri i te cilit ishte pikerisht Strogonoff, qe ka jetuar ne epoken e Marias se […]

View Recipe

 
Bërxollë derri me pana dhe mustardë

Bërxollë derri me pana dhe mustardë

Author:

Posted: 5 Janar, 2011

Sot po iu propozojme nje recete te thjeshte dhe te shijshme per te gatuar berxollen e derrit; embelsia e panes dhe shija e tharte e mustardes i japin ketij lloj mishi nje shije te perkryer. […]

Read More