Post Tagged with: "Receta me pançetë"

Supë Vjeneze me patate

Supë Vjeneze me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese nuk mund te shkon ne Vjene, silleni Vjenen ne kuzhinen tuaj duke pregatitur kete supe te ngrohte e cila mund te serviret edhe si pjate e pare, por edhe si pjate e vetme duke […]

View Recipe

 
Kubik pule me pançetë dhe bizele

Kubik pule me pançetë dhe bizele

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: shume e thjeshte

Kete recete ma serviren ne nje dreke familjare dhe normalisht nuk mund te rrija pa e kerkuar menyren sesi pregatitej. Eshte fare e thjeshte dhe eshte gati ne vetem 20 minuta! Kini parasysh qe nese […]

View Recipe

 
Rolè derri klasike me patate

Rolè derri klasike me patate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 20 minuta + 15 minuta koha e pushimit të rolèsë

Veshtiresia: mesatare

Rolèja e derrit me patate, eshte nje pjate e dyte klasike e cila serviret si ne raste festash, ashtu dhe kur keni miq per darke dhe doni te pregatisni diçka ndryshe nga e zakonshmja. Vendosim […]

View Recipe

 
Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 35 minuta + 30 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Torta Kish Loren, eshte nje recete tipike tradicionale Franceze e njohur ne te gjthe boten per thjeshtesine e pregatitjes se saj, dhe per shijen karakteristike. Nese nuk ju pelqen pançeta, mund ta zevendesoni me proshute […]

View Recipe

 
Club Sandwich

Club Sandwich

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Club Sandwich, emri i plote i se cilit eshte ClubHouse Sandwich, eshte nje nga sanduiçet me te njohura dhe me te pelqyera edhe ne vendin tone. Ideal per tu servirur ne nje darke joformale mes […]

View Recipe