Post Tagged with: "Receta me peshk ton"

Makarona me peshk ton

Makarona me peshk ton

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Makaronat me peshk ton, jane nje recete klasike e kuzhines italiane, teper te thjeshta ne pregatitje dhe me nje rezultat final spektakolar. Mund ti shijoni edhe te ftohte, do te jene akoma dhe me te […]

View Recipe

 
Sallatë e ftohtë me oriz

Sallatë e ftohtë me oriz

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të orizit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Sallata e orizit eshte nje recete tipike verore e cila preferohet te konsumohet me shume neper piknike apo edhe thjesht kur nuk kemi deshire te rrime prane sobes duke gatuar me ore te tera. Eshte […]

View Recipe

 
Sallatë me avokado dhe peshk ton

Sallatë me avokado dhe peshk ton

Author:

Posted: 17 Shkurt, 2011

Avokado eshte nje nga frutat me te pershtatshme per te shoqeruar pjata te sofistikuara peshku, apo edhe thjesht per te realizuar nje sallate me peshk ton, karkaleca, salmon te tymosur etj. Pervec kesaj, ne ju […]

Read More

 
Salcë me peshk ton

Salcë me peshk ton

Author:

Posted: 24 Janar, 2011

Sot do te pregatisim salcen me ton, nje shoqeruese mjaft e mire e peshkut, por edhe e mishit i cili preferohet te kete sa me pak dhjame. Mund ta lyeni gjithashtu ne copa buke te […]

Read More

 

Makarona spageti të gustatorit

Author:

Posted: 31 Tetor, 2010

Kete recete mund ta shijoni mjaft mire ne nje dite festive per shkak te kostos pak te larte qe ka, por vertete qe ja vlen! Pervec se do te beni nje figure fantastike, miqte tuaj […]

Read More