Post Tagged with: "Receta me pistil"

Tave me pistil

Author:

Posted: 9 Mars, 2010

Perberesit per 4 persona 500gr mish qengji 4 kokrra qepe mesatare 2 domate mesatare 100gr oriz 100gr pistil kripe piper Fillimisht presim mishin e qengjit ne thela mesatare dhe e vendosim te zieje per rreth […]

Read More

 

Pistil me kumbulla

Author:

Posted: 9 Mars, 2010

Pistili eshte nje mase xhelatinoze e cila pregatitet me kumbulla shume te pjekur dhe perdoret per tava te ndryshme sidomos ato te pregatitura ne krahinen e Elbasanit. Kumbullat pastrohen nga berthamat, zihen pak derisa te […]

Read More