Post Tagged with: "Orange recipe"

Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara

Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara

Sherbehet per: 6-8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Ky kek me portokall eshte shume i bute, me nje arome fantastike agrumesh e cila vjen si rezultat i perdorimit te lengut dhe lekures se portokallit. Mund te zbukurohet sipas deshires me sheqer pluhur, me […]

View Recipe

 
Kek me portokall dhe kanellë

Kek me portokall dhe kanellë

Sherbehet per: 8 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Sot po ju paraqesim nje recete teper te pershtatshme si per mengjes ashtu dhe per zemer, kekun me portokall dhe kanelle, nje kombinim fantastik midis agrumeve dhe erezave! Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik […]

View Recipe

 
Sallatë me finok dhe portokall

Sallatë me finok dhe portokall

Sherbehet per: 4-6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Receta per sallaten me finok dhe portokall qe po ju paraqesim me poshte, eshte teper e thjeshte dhe sjell atmosferen festive nepermjet kombinimit te ketyre perberesve tipik dimeror. Vendosim rrushin e thate per tu zbutur […]

View Recipe

 
Rosë me salcë portokalli

Rosë me salcë portokalli

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 45 minuta

Veshtiresia: e vështirë

Rosa me salce portokalli eshte nje recete tipike e kuzhines franceze, teper e sofistikuar dhe qe kerkon kohe ne pregatitje. Per kete arsye, rekomandohet te gatuhet kryesisht ne raste festash apo okazionesh ne te cilat […]

View Recipe

 
Pulë e marinuar me fara suzami

Pulë e marinuar me fara suzami

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta + 1 orë koha e marinimit të pulës

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo pjate ka nje shije mjaft te veçante dhe delikate njekohesisht e cila te kujton kuzhinen orientale. Ne vend te sallates jeshile, mund ta shoqeroni edhe me orizi te ziere, kus kus, purè patatesh etj. […]

View Recipe