Post Tagged with: "Condensed milk recipes"

Pandoro e mbushur

Pandoro e mbushur

Sherbehet per: 8 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receta e pandoros se mbushur qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje embelsire teper e shijshme per tu servirur diten e Krishtlindjeve, duke e shnderruar ne kete menyre kete embelsire te thjeshte (te cilen […]

View Recipe

 
Puding me hurma dhe karamel

Puding me hurma dhe karamel

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 1 orë

Veshtiresia: e thjeshtë

Nentori eshte muaji kur mund te gjeni hurmat me te shijshme dhe me te pjekura, pse te mos pregatisim nje puding me perberje kete frute te veçante? Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte […]

View Recipe

 
Kafe Bonbon

Kafe Bonbon

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Receten qe po ju paraqesim me poshte, provoni ta servirni edhe ne vend te embelsires, pervecse si pije me baze kafen. Hedhim ne fillim qumeshtin e kondesuar ne gota te vogla qelqi dhe shtojme dalengadale […]

View Recipe

 
Feta me krem qumështi (Kinder fetta al latte)

Feta me krem qumështi (Kinder fetta al latte)

Koha e gatimit: 10minuta + 30 minuta koha e qëndrimit të kremit në frigorifer + 1 orë koha e qëndrimit të ëmbëlsirës në frigorifer

Veshtiresia: mesatare

Cilit prej nesh nuk i ka ndodhur te gjendet perpara nje banaku frigoriferi ne supermarket dhe te mos ti kete vajtur syri tek te gjitha produktet e markes Kinder te cilat jane njera me e […]

View Recipe