Post Tagged with: "Receta me rukola"

Pite e mbushur me fileto pule

Pite e mbushur me fileto pule

Sherbehet per: 1 person

Veshtiresia: shume e thjeshte

Nese deshironi nje vakt te shijshem, por nuk keni shume deshire te gatuani, pitet e mbushura jane pikerisht ato qe ju duhen! Mund ta mbushni brenda me çfare te deshironi, por e rendesishme eshte te […]

View Recipe

 
Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sallatë shumëngjyrëshe me mandarina

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje sallate me ngjyra dhe shije fantastike; provoni ta servirni naten e Viti te Ri apo te Krishtlindjes. I qerojme mandarinat dhe i presim horizontalisht ne tre pjese. Ndajme pergjysme avokadot, i heqim berthamen e […]

View Recipe

 
Sallatë me hurma, djath gorgonxola dhe rukola

Sallatë me hurma, djath gorgonxola dhe rukola

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Shijoni kete sallate te veçante me frutin kryesor te muajit te nentorit: hurmen! Pastrojme si fillim rukolen duke e lare dhe thare shume mire. Qerojme hurmen dhe e presim ne feta shume te holla. Ndajme […]

View Recipe

 
Supë krem me rukola

Supë krem me rukola

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa krem me rukola, eshte nje menyre shume e shijshme dhe e shendetshme per te filluar vaktet tuaja pasi eshte e lehte dhe mund te konsumohet si e ngrohte ashtu dhe e ftohte. Kaverdisim ne […]

View Recipe

 
Supë me oriz dhe rukola

Supë me oriz dhe rukola

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me oriz dhe rukola eshte nje recete e shijshme e cila i pershtatet çdo stine duke u konsumuar e ngrohte, apo edhe ne temperature ambjenti. Ne nje tigan te thelle, kaverdisim ne zjarr te ulet […]

View Recipe