Post Tagged with: "Sausage recipes"

Takos të shpejtë

Takos të shpejtë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese ju pelqen kuzhina meksikane apo ajo tex-mex, mos e lini pa provuar kete recete te shijshme dhe shume te thjesht per tu pregatitur. Tako (taco) eshte nje pjate tipike meksikane e perbere nga nje […]

View Recipe

 
Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Jemi ne fundin e stines se brokolit, prandaj pse te mos e perdorim kete perim te pasur me vitamin C dhe antioksidant? Receta e meposhtme, eshte nje nderthurje midis tortes se kripur dhe pices, te […]

View Recipe

 

Lakër e bardhë me salçiçe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kete pjate mund ta sherbeni si garniture per mishin e kuq apo mund ta servini edhe si pjate te vetme nese shtoni sasine e perberesve. Falenderojme Elona Racaku per kete recete! Ne nje tigan te […]

View Recipe

 

Sallatë spanjolle (Amanida)

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kushdo qe ka qene ne Spanje, dhe sidomos ne Barcelone, nuk mund te kete lene pa provuar kete sallate te shijshme e cila mund te konsumohet fare mire edhe si pjate e vetme. Pervec kesaj, […]

View Recipe

 
Makarona me brokoli dhe salçiçe të freskëta

Makarona me brokoli dhe salçiçe të freskëta

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Perdorimi se bashku i brokolit dhe salçiçeve (atyre te fresketa) eshte nje nga ato kombinime qe askush nuk mund ta refuzoj. Kjo pjate rekomandohet te gatuhet vecanerisht ne periudhen e ftohte te vitit, pasi eshte […]

View Recipe