Post Tagged with: "Watermelon recipes"

Gliko shalqiri

Gliko shalqiri

Koha e gatimit: 20 minuta + 1 orë koha e qëndrimit të lëkurave të shalqirit në ujë me gëlqere

Veshtiresia: e thjeshtë

Glikoja e shalqirit eshte nje embelsire qe serviret ne vendin tone per qerasje, apo edhe thjesht per tu konsumuar kur ke nevoje per dicka te embel. Tradicionalisht lekurat e shalqirit futen ne uje me gelqere […]

View Recipe

 
Popsa me shalqi

Popsa me shalqi

Koha e gatimit: 0 minuta + 10 orë koha e qëndrimit në akull

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Popsat me shalqi, jane freskuese prej akulli te perbera nga shalqiri i grire ne mikser te cilit i kemi shtuar pak vodka per shije ose leng portokalli per femijet. Receta pregatitet per 5 minuta, dhe […]

View Recipe

 
Feta shalqiri me shurup lime dhe mjalti

Feta shalqiri me shurup lime dhe mjalti

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Jeni mesuar ta servirni shalqirin gjithmone ne te njejten menyre; thjesht te prere ne feta? Eshte momenti per tju paraqitur nje recete te re, e cila do ta kthej kete frut kaq veror, ne nje […]

View Recipe