Post Tagged with: "Receta me speca"

Speca të regjura

Koha e gatimit: 0 minuta + 3 javë në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Falenderojme Blerta Bajrami Lacuku per mundesimin e kesaj recete. I çajme specat nga njera ane per se gjati, por pa i ndare pergjysme. Perziejme salcen e kosit me kripe duke e bere pak me te […]

View Recipe

 
Makarona me pana, proshutë, speca dhe kërpudha

Makarona me pana, proshutë, speca dhe kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo recete u mundesua nga Emirjola Baja: faleminderit ne emer te stafit te UneGatuaj! Ziejme makaronat per egzaktesisht kohen e treguar ne konfeksion. Ne nje tigan, kaverdisim ne vaj ulliri kerpudhat e prera ne feta […]

View Recipe

 
Qofte të vogla në salcë specash

Qofte të vogla në salcë specash

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese jeni merzitur nga menyra klasike e gatimit te qofteve me mish te grire, receta e meposhtme eshte tamam per ju! Provoni te ndiqni pike per pike receten, duke perdorur 3 ngjyrat te ndryshme specash; […]

View Recipe

 
Speca të mbushura me djathë të bardhë

Speca të mbushura me djathë të bardhë

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Specat e mbushura me djath te bardhe, perbejne nje garniture shume te shijshme me shije mesdhetare. Jane ideale per te shoqeruar mishin e kuq, sidomos biftekun e viçit ose berxollat e derrit. Lajme mire specat, […]

View Recipe

 
Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):

Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje menyre shume e shijshme per te shijuar mishin e pules apo te lepurit, pasi shija e tyre delikate shkon mrekullisht me domatet dhe specat e stines. Prandaj, ne vere, reduktoni sasine e […]

View Recipe