Post Tagged with: "Receta me thjerrëza"

Supë krem me thjerrëza

Supë krem me thjerrëza

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Supat krem jane ideale per stinen e ftohte te dimrit, shoqeruar me pak buke te thekur dhe vaj ulliri ne siperfaqe. Kjo eshte nje nga ato receta qe te ngrohin zemren dhe te bejne te […]

View Recipe

 
Supe me bishtajore

Supe me bishtajore

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 2 orë + 1 natë qëndrimi në ujë të ftohtë

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa me bishtajore, eshte nje pjate e pare shume e thjesht per tu pregatitur dhe me vlera te larta ushqyese. Mund te konsumohet e nxehte ne ditet e ftohta te dimrit, apo ne temperature ambjenti […]

View Recipe

 
Supë krem me thjerrëza të kuqe

Supë krem me thjerrëza të kuqe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 10 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Thjerrezat jane nje nga ato bishtajore te cilat shijohen mjaft mire ne stinen e dimrit. Receta qe po ju paraqesim me poshte ka si protagoniste kryesore thjerrezat e kuqe, te cilat faktikisht kane ngjyre portokalli […]

View Recipe

 
Hamburger vegjetarian në furrë

Hamburger vegjetarian në furrë

Sherbehet per: 6-7 persona

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Hamburgeri vegjetarian eshte nje alternative shume e shijshme dhe e shendetshme e hamburgerit te pregatitur me mish te grire viçi apo derri.  Shoqerojeni me patate furre, purè patatesh, patate te skuqura apo edhe thjesht te futur ne nje panine […]

View Recipe

 
Supë me thjerrëza dhe salçiçe

Supë me thjerrëza dhe salçiçe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Thjerrezat jane nje bime bishtajore e pasur me hekur dhe proteina, e keshilluar me shume per dieta duke qene se nuk permbajne yndyre dhe kolesterol; per kete quhen edhe mishi i te varferve. Ne Itali, […]

View Recipe