Post Tagged with: "Receta me ullinj"

Miks djathërash për festa

Miks djathërash për festa

Sherbehet per: 8-10 persona

Veshtiresia: shume e thjeshte

Djathi eshte nje nga ato perberes qe nuk mungon ne asnje tavoline festash. Kjo recete (nese mund te quhet e tille) do tju mesoje mbi te gjitha sesi me disa lloje djatherash te krijoni nje […]

View Recipe

 
Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë

Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Kete recete e kam provuar vite me pare dhe qe atehere eshte kthyer ne nje nga te preferuarat e familjes sime. Eshte ideale per nje piknik, apo per ta konsumuar te shoqeruar me pak kos […]

View Recipe

 
Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Sallatë me ullinj, limona dhe presh të skuqur

Author:

Posted: 25 Tetor, 2017

Sallata me ullinj, presh dhe limona nuk mungon ne asnje vakt ne dimer ne shtepine e mamase sime, e cila i pregatit çdo vit vet ullinjte! Mund te pregatitet me limona, portokalle, ose nje kombinim […]

Read More

 
Sallatë me domate dhe kastraveca

Sallatë me domate dhe kastraveca

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Kjo eshte nje recete tradicionale e servirur kudo ne Shqiperi. Zakonisht sallata ka vetem domate, kastraveca dhe qepe, ndersa perberesit e tjere i shtohen sipas deshires.   Ne nje tas per sallate bashkojme domatet, kastravecin, […]

View Recipe

 
Makarona me karkaleca dhe ullinj

Makarona me karkaleca dhe ullinj

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Makaronat me karkaleca dhe ullinj, jane nje pjate e pare teper verore dhe qe pregatiten ne pak minuta.Ne nje ene te vogel, ziejme per 2-3 minuta karkalecat e vegjel te qeruar. Grijme shume holle qepen […]

View Recipe