Post Tagged with: "Hard-boiled egg recipes"

Sallatë spanjolle (Amanida)

Sherbehet per: 6 persona

Veshtiresia: shumë e thjeshtë

Kushdo qe ka qene ne Spanje, dhe sidomos ne Barcelone, nuk mund te kete lene pa provuar kete sallate te shijshme e cila mund te konsumohet fare mire edhe si pjate e vetme. Pervec kesaj, […]

View Recipe

 
Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Makarona furre siçiliane (me patëllxhan)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: rreth 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo pjate tipike siciliane eshte vertete shume e shijshme, por gjithashu edhe e rende nga pikepamja kalorike. Prandaj nese mendoni ta servirni per ndonje vakt, ose reduktoni sasine per cdo person, ose sherbeheni si pjate […]

View Recipe

 
Vezë të ziera të mbushura me peshk salmon

Vezë të ziera të mbushura me peshk salmon

Author:

Posted: 14 Prill, 2011

Ashtu si mishi i qengjit, as vezet e ziera nuk duhet te mungojne ne tavolinen e drekes se Pashkeve. Sot po iu propozojme nje antipaste me baze salmoni e cila i pershtatet mrekullisht kesaj feste! […]

Read More

 

Sallatë me peshk ton dhe vezë të ziera

Author:

Posted: 26 Korrik, 2010

Ne vere deshira per te shijuar nje sallate te mire mbizoteron mbi gjithcka, sidomos per ata qe adhurojne vezet e ziera apo peshkun ton. E fresket, e lehte dhe e shijshme, kete sallate mund ta […]

Read More

 

Lulelakër me vezë të zierë

Author:

Posted: 16 Prill, 2010

Sot po ju propozojme nje garniture shume te shijshme dhe te shendetshme. Duke qene qe disa personave nuk i pelqen shija e lulelakres, ja nje sugjerim per ta gatuar ndryshe. Perberesit per 4 persona 1kg […]

Read More