Post Tagged with: "Receta per mafins"

Mafins me çokollatë

Mafins me çokollatë

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin me çokollate, jane nje tjeter variant i shijshem i mafins me copeza çokollate te cilat mund te serviren ne çdo moment dhe per te gjithe! Pregatitja e mafin me çokollate eshte teper e thjeshte: […]

View Recipe

 
Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Camille (Kek të vegjël me karrota dhe bajame)

Koha e gatimit: 20 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel me karrota dhe bajame, jane nje alternative shume e shijshme dhe e shendetshme per mengjes te cilat mund t’ja servirni te gjitheve, por mbi te gjitha femijeve tuaj. Si fillim, grijme […]

View Recipe

 
Mafins me banane dhe copëza çokollate

Mafins me banane dhe copëza çokollate

Koha e gatimit: 25 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Keta kek te vegjel, jane ideal per tu konsumuar ne mengjes, ne zemer apo ne cdo moment te dites ne te cilin keni uri. Mund t’ia jepni me vete edhe femijeve tuaj per pushimin e […]

View Recipe

 
Mafins me copëza çokollate

Mafins me copëza çokollate

Koha e gatimit: 25 minuta + koha e ftohjes së mufin në temperaturë ambjenti

Veshtiresia: e thjeshtë

Mafin, nuk jane gje tjeter vetem se kek te vegjel te embel apo te kripur te kuzhines amerikane. Sot po iu propozojme ato me copeza cokollate te cilet jane ideal per te kompletuar nje mengjes […]

View Recipe

 
Mafins (muffins) me djath dhe erëza

Mafins (muffins) me djath dhe erëza

Author:

Posted: 16 Prill, 2010

Mafins me djath dhe ereza mund te sherbejne si nje antipaste shume e shijshme apo edhe per darka mes miqsh pasi jane teper te thjeshta per t’u pregatitur dhe per me teper pelqehen mjaft edhe […]

Read More