Post Tagged with: "Pizza recipes"

Pica të vogla me djath filadelfia

Pica të vogla me djath filadelfia

Koha e gatimit: 15 minuta + 20 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Picat me filadelfia, pregatiten ne vetem 30 minuta dhe jane zgjidhja ideale nese keni te ftuar per darke dhe doni te pregatisni antipasta te vogla, por te shijshme. Vendosim ne mikser djathin filadelfia, miellin, gjalpin […]

View Recipe

 
Brumi bazë i picës

Brumi bazë i picës

Sherbehet per: 4 persona = 4 pica

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Te pregatitesh vete nje pice ne shtepi, nuk eshte shume e veshtire, perkundrazi!  Duhet pak kohe dhe mbi te gjitha pak perberes nga te cilet miell, uje, maja birre, vaj ulliri dhe kripe. Gjeja me […]

View Recipe