Post Tagged with: "Receta për qofte"

Makarona me qofte të vogla

Makarona me qofte të vogla

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nuk besoj se ka ndonje qe nuk e ka pare filmin vizatimor Lili dhe Vagabondi, skenen kur te dy hane makarona me qofte te vogla nga e njejta pjate dhe aty dashurohen! Pikerisht nga kjo […]

View Recipe

 
Qofte me mish pule

Qofte me mish pule

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Nese ju ka mbetur pule e pjekur ose e ziere nga nje dite me pare, mos e hidhni! Riciklojeni duke gatuar keto qofte te shijshme me baze mishin e pules dhe patatet e ziera. Pregatisni […]

View Recipe

 
Qofte të skuqura

Qofte të skuqura

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Qoftet e skuqura jane nje recete tipike Shqiptare, te sjella fillimisht nga Turqit, por adoptuar nga kuzhina jone me disa ndryshime te vogla. Regjim buken ne uje te ftohte per 1 minute, me pas e […]

View Recipe

 
Falafel (Qofte me qiqra)

Falafel (Qofte me qiqra)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Falafelet jane nje pjate tipike e kuzhines Arabe te cilat zevendesojne fare mire Qoftet tradicionale me mish te grire.  Shoqerohen shume mire me Salcen tahini (lloj salce me baze farat e susamit) ose nga Xaxiqi grek e […]

View Recipe

 
Qofte të mbushura me kërpudha

Qofte të mbushura me kërpudha

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: mesatare

Qoftet e mbushura me kerpudha Champignon, jane nje pjate e dyte teper e shijshme dhe e veçante, te cilat mund ti pregatisni fare mire ne fundjave kur keni pak me shume kohe ne dispozicion. Pastrojme […]

View Recipe