Post Tagged with: "Supa krem"

Supë krem me thjerrëza

Supë krem me thjerrëza

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Supat krem jane ideale per stinen e ftohte te dimrit, shoqeruar me pak buke te thekur dhe vaj ulliri ne siperfaqe. Kjo eshte nje nga ato receta qe te ngrohin zemren dhe te bejne te […]

View Recipe

 
Supë krem me pulë dhe të verdhë veze

Supë krem me pulë dhe të verdhë veze

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: e thjeshte

Kjo eshte nje nga supat krem me te mira qe kam provuar ndonjehere! E shijshme, e ushqyeshme si per te rritur ashtu dhe femije dhe mjaft e tretshme per organizmin. Ne nje tenxhere te thelle, […]

View Recipe

 
Supë krem me bizele dhe mente

Supë krem me bizele dhe mente

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 15-30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nje supe verore shume e thjeshte per tu pregatitur… copezat e vogla te proshutes ose mishit te tymosur i japin nje shije fantastike! Ne nje tenxhere ziejme ujin me kripe, shtojme gjethet e mentes dhe […]

View Recipe

 
Supë krem me panxhar të kuq

Supë krem me panxhar të kuq

Sherbehet per: 4

Koha e gatimit: 45min

Veshtiresia: *

Nje supe krem e shendetshme, e shijshme, e bukur ne pamje dhe shume e thjeshte ne realizim. Kjo eshte receta qe ju propozojme sot duke perdorur si perberes kryesor panxharin e kuq. Kaverdisim ne zjarr […]

View Recipe

 
Supë krem me kungull dhe karrota

Supë krem me kungull dhe karrota

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Supa krem qe po ju sugjerojme me poshte, eshte nje nga recetat karakteristike te vjeshtes, stine ne te cilen kungulli arrin shijen e tij maksimale. Grijme shume holle qepen dhe e kaverdisim ne pak gjalp […]

View Recipe