Post Tagged with: "Savory pie recipes"

Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Tortë e kripur me brokoli dhe salçiçe

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 40 minuta

Veshtiresia: mesatare

Jemi ne fundin e stines se brokolit, prandaj pse te mos e perdorim kete perim te pasur me vitamin C dhe antioksidant? Receta e meposhtme, eshte nje nderthurje midis tortes se kripur dhe pices, te […]

View Recipe

 
Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Tartë tatin me kungulleshka dhe domate

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: mesatare

Tarta tatin, tradicionalisht i referohet nje lloj torte me molle ku keto te fundit bashkohen me sheqerin e gjalpin dhe korja e tortes ndodhet ne siperfaqe te saj, e jo poshte si zakonisht. Per kete […]

View Recipe

 
Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Torta Kish Loren (Quiche Lorraine)

Sherbehet per: 6 persona

Koha e gatimit: 35 minuta + 30 minuta koha e qëndrimit të brumit në frigorifer

Veshtiresia: e thjeshtë

Torta Kish Loren, eshte nje recete tipike tradicionale Franceze e njohur ne te gjthe boten per thjeshtesine e pregatitjes se saj, dhe per shijen karakteristike. Nese nuk ju pelqen pançeta, mund ta zevendesoni me proshute […]

View Recipe

 
Tortë e kripur me kungulleshka dhe proshutë

Tortë e kripur me kungulleshka dhe proshutë

Sherbehet per: 4-6 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Nese per nje arsye ose tjetren nuk keni kohe te gatuani neser, por gjithashtu nuk doni te hiqni dore nga kuzhina e mire, ne ju rekomandojme kete torte te kripur te cilen mund ta pregatisni […]

View Recipe

 
Tortë e kripur me kungulleshka

Tortë e kripur me kungulleshka

Kjo torte kaq e shijishme dhe e thjeshte ne pregatitje, i pershtatet fare mire festave me shume njerez duke e prere ne kubik te vegjel apo nje dreke/darke te zakonshme ne familje. Gjithashtu perberesit mund […]

View Recipe