• Tavë me pulë dhe perime
  Lexo me shume

  Tavë me pulë dhe perime

  Shërbehet për: 4-6 persona

  Koha e gatimit: 50 minuta

  Vështirësia: shume e thjeshte

  Doni te pregatisni nje recete super te thjeshte ne vetem 1 ore? Te pjekur ne furre dhe jo te skuqur? Ja sesi: Parangrohim furren ne 200C. online advertising Ne nje qese plastike hedhim miellin, kripe, rigoni […]

 • Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)
  Lexo me shume

  Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)

  Shërbehet për: 10 persona

  Vështirësia: shume e thjeshte

  Pregatisni nje kanë akull te ftohte me kete recete tipike spanjolle, do t’ju freskoj edhe ne ditet me te nxehta te veres! Mund te shtoni cfare frutash te doni, por molla dhe dardha jane ato […]

 • Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe
  Lexo me shume

  Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe

  Shërbehet për: 6-8 persona

  Koha e gatimit: 1 ore

  Vështirësia: e thjeshte

  Kremi brulè eshte vleresuar gjithmone si nje recete e thjeshte, por e rafinuar. Ne momentin qe e shoqerojme me salcen e luleshtrydheve, shnderrohet ne nje delikatese tipike verore! Pregatisim kremin brulè duke rrahur ne nje […]

 • Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe
  Lexo me shume

  Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe

  Shërbehet për: 10-12 persona

  Koha e gatimit: 15 minuta

  Vështirësia: e thjeshtë

  Kete torte e pregatita per te festuar 3 mujorin e djalit tim, te cilit çdo muaj po i pregatis nga nje torte te ndryshme! Eshte fantastike, teper e thjeshte dhe mbi te gjitha mund te […]

 • Sallatë me finok dhe portokall
  Lexo me shume

  Sallatë me finok dhe portokall

  Shërbehet për: 4-6 persona

  Vështirësia: e thjeshtë

  Receta per sallaten me finok dhe portokall qe po ju paraqesim me poshte, eshte teper e thjeshte dhe sjell atmosferen festive nepermjet kombinimit te ketyre perberesve tipik dimeror. Vendosim rrushin e thate per tu zbutur […]

 • Patate te mbushura
  Lexo me shume

  Patate te mbushura

  Shërbehet për: 4 persona

  Koha e gatimit: 1 orë e 15 minuta

  Vështirësia: e thjeshtë

  Patatet e mbushura kane formen e barkave te vogla te mbushura sipas deshires me lloje te ndryshme djathi, proshute, perimesh etj. Ato perbejne nje garniture jo vetem te shijshme, por edhe te bukur ne pamje, […]

 • Bakllava me arrë kokosi
  Lexo me shume

  Bakllava me arrë kokosi

  Koha e gatimit: 3.5 orë

  Vështirësia: e vështirë

  Receta qe po ju paraqesim me poshte, eshte nje alternative shume e shijshme e Bakllavase tradicionale dhe e pershtatshme per te gjithe ata qe e adhurojne shijen e arres se kokosit. Pregatisim fillimisht mbushjen duke […]

 • Karkaleca me susam
  Lexo me shume

  Karkaleca me susam

  Shërbehet për: 2 persona

  Koha e gatimit: 5 minuta

  Vështirësia: shumë e thjeshtë

  Kjo eshte nje antipaste teper e shpejt dhe me vlera te larta ushqimore, e cila preferohet te pregatitet ne diten e Shen Valentinit per shkak te vetive afrodiziake qe ka. Pastrojme fillimisht karkalecat duke lene […]

Tavë me pulë dhe perime

Tavë me pulë dhe perime

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Vështirësia: shume e thjeshte

Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)

Verë e ëmbël spanjolle (Sangria)

Shërbehet për: 10 persona

Vështirësia: shume e thjeshte

Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe

Krem brulè me vanilje dhe salcë luleshtrydhe

Shërbehet për: 6-8 persona

Koha e gatimit: 1 ore

Vështirësia: e thjeshte

Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe

Tortë djathi (cheesecake) me luleshtrydhe

Shërbehet për: 10-12 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Vështirësia: e thjeshtë

Sallatë me finok dhe portokall

Sallatë me finok dhe portokall

Shërbehet për: 4-6 persona

Vështirësia: e thjeshtë

Patate te mbushura

Patate te mbushura

Shërbehet për: 4 persona

Koha e gatimit: 1 orë e 15 minuta

Vështirësia: e thjeshtë

Bakllava me arrë kokosi

Bakllava me arrë kokosi

Koha e gatimit: 3.5 orë

Vështirësia: e vështirë

Karkaleca me susam

Karkaleca me susam

Shërbehet për: 2 persona

Koha e gatimit: 5 minuta

Vështirësia: shumë e thjeshtë

Recetat më të reja

Tavë me pulë dhe perime

Tavë me pulë dhe perime

Shërbehet për: 4-6 persona

Koha e gatimit: 50 minuta

Vështirësia: shume e thjeshte

Doni te pregatisni nje recete super te thjeshte ne vetem 1 ore? Te pjekur ne furre dhe jo te skuqur? Ja sesi: Parangrohim furren ne 200C. Ne nje qese plastike hedhim miellin, kripe, rigoni dhe piper […]

Lexo me shume

 
Fileto pule me salcë mustarde

Fileto pule me salcë mustarde

Shërbehet për: 4 persona

Koha e gatimit: 30 minuta

Vështirësia: e thjeshte

Receta me poshte eshte nje menyre shume e shijshme per te gatuar fileto pule kremoze dhe pak pikante ne vetem 30 minuta. Ja sesi: Ndajme gjokset e pules ne dy fileto pule, duke formuar ne […]

Lexo me shume

 
Supë krem me bizele dhe mente

Supë krem me bizele dhe mente

Shërbehet për: 4 persona

Koha e gatimit: 15-30 minuta

Vështirësia: e thjeshte

Nje supe verore shume e thjeshte per tu pregatitur… copezat e vogla te proshutes ose mishit te tymosur i japin nje shije fantastike! Ne nje tenxhere ziejme ujin me kripe, shtojme gjethet e mentes dhe […]

Lexo me shume

 
Akullore me kos dhe salcë mjedre

Akullore me kos dhe salcë mjedre

Shërbehet për: 12 akullore te vogla

Vështirësia: e thjeshte

Kete akullore mund ta shijojme ne mengjes kur nuk kemi kohe te pregatisim asgje dhe duam dicka te shpejt dhe te ushqyeshme apo ne darke, kur kemi deshire per dicka te embel. Pervecse e bukur […]

Lexo me shume

 

Papare me djath të bardhë

Shërbehet për: 2 persona

Koha e gatimit: 15 minuta

Vështirësia: shume e thjeshte

Paparja eshte nje recete Shqiptare shume e vjeter, e cila sherbehet vecanerisht per mengjes me djath te bardhe te therrmuar ne siperfaqe. Prejardhja e emrit: Papare= pa pare, pra eshte nje recete shume e lire […]

Lexo me shume

 
 
 
 
 
Na ndiqni ne Facebookschliessen
oeffnen