Recetat e fundit

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Smoothie me pjeshkë dhe mollë

Sherbehet per: 2 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

  Smooth-it jane ideal ne stinen e veres per te marre te gjitha vitaminat qe i duhen trupit per te perballuar te nxehtin. Une i pregatis gjithmone me femijet, keshtu eshte me e lehte qe […]

Lexo me shume

 
menu javore #4

menu javore #4

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht. Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu: E hene – do te jete dita pa mish! […]

Lexo me shume

 
Kek të vegjël me rikota dhe mollë

Kek të vegjël me rikota dhe mollë

Autori:

Postuar: 12 Nëntor, 2017

Keket e vegjel (muffin) i pregatisim shpesh fundjavave ne shtepine tone duke qene se jane te thjeshte dhe praktikisht mund ti japim shijen qe duam: copeza çokollate, kakao, vanilje dhe çokollate sebashku, fruta te thata, […]

Read More

 
menu javore #3

menu javore #3

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht. Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu: E hene – do te jete dita pa mish! […]

Lexo me shume

 
Gjellë me mish dhe lakër të bardhë

Gjellë me mish dhe lakër të bardhë

Autori:

Postuar: 9 Nëntor, 2017

Gjella me laker te bardhe gatuhet ne shtepine tone sapo afrojne ditet e ftohta. Edhe pse varianti tradicional eshte me mish derri, ne preferojme ate me mish viçi duke qene se eshte edhe me i […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.