Post Tagged with: "Receta me spinaq"

Byrek me spinaq

Byrek me spinaq

Sherbehet per: 6-8

Koha e gatimit: 40min

Veshtiresia: *

Byreku me spinaq eshte nje recete klasike e kuzhines shqiptare e cila pregatitet gjithe vitin, por sidomos per Krishtlindje dhe Vitin e Ri. Tradita kerkon qe nen petet e byrekut te vendoset nje monedhe e […]

View Recipe

 
Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe

Sherbehet per: 4 persona

Veshtiresia: e thjeshtë

Luleshtrydhet jane nje nga frutat qe i pershtaten mrekullisht te gjitha gatimeve, si ato te kripura ashtu dhe te embla. Receta qe po ju paraqesim me poshte eshte elementare, dhe mund ta servirim si ne […]

View Recipe

 
Rolè me pulë, gjizë dhe proshutë spek

Rolè me pulë, gjizë dhe proshutë spek

Sherbehet per: 3 persona

Koha e gatimit: 45 minuta

Veshtiresia: mesatare

Kjo eshte nje menyre shume e shijshme dhe e vecante e gatimit te mishit te pules, e cila nga ana tjeter ka dhe nje pamje teper ndjellese. Mund ta shijoni te ngrohte apo ne temperature […]

View Recipe

 
Burani me spinaq (Spanakorizo)

Burani me spinaq (Spanakorizo)

Sherbehet per: 4 persona

Koha e gatimit: 35 minuta

Veshtiresia: e thjeshtë

Burania me spinaq eshte nje pjate tradicionale e kuzhines vegjetariane greke e cila konsumohet vecanerisht ne stinen e veres. Mund te pregatitet me mish (psh mish pule) apo pa mish, qe eshte pikerisht receta qe […]

View Recipe

 
Qofte me spinaq

Qofte me spinaq

Author:

Posted: 11 Prill, 2011

Spinaqi eshte nje nga perimet qe mund te gatuhet ne shume menyra, por sot do te shohim sesi pregatiten qoftet me spinaq. Mund ti servirim si garniture te shoqeruara me mish te kuq apo te […]

Read More

 
 
 
 
 
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.